Nõgyógyászati probléma – Orvos válaszol – belgyógyász, háziorvos

Orvos válaszol

belgyógyász, háziorvos
Dr. Gyurkovics István
Nõgyógyászati probléma

Közel 2 évig szedtem Anteovint.A gyógyszer szedése alatt a menstruációm
óramu pontossággal jött meg.Abba kellett hagynom,mert 1-2 napig tartott,a
4-5 helyett.
Az orvosom javaslatára fejeztem be a szedését.
Körülbelül 1.5 éve nem szedem már,de még mindig nem állt be rendszeresre.Igaz,hogy amíg nem szedtem addig is rendszertelen volt.De úgy gondolom,hogy 21 éves létemre már "illõ" lenne beállnia.
Mostanában 1 teljes hónap kimarad,s utána a 30,34.napon jön meg.
Nincs igazán nõgyógyászom,ezért,ha tud ajánlani valakit,kérem küldje el a
címét,s nevét! Tudom,hogy így vizsgálat nélkül nehéz megállapítani a
diagnózist,de talán ennyibol is lehet sejteni a baj okát.

1998-07-30 23:37:04


Véleményem szerint a legfinomabb külsõ hormon adagolás is gátolhatja a saját ciklus szabályozását a petefészek hormonjain keresztül, minnél labilisabb volt korábban annál szabálytalanabb lehet a tabletta kihagyás után a havi vérzése. Problémája mindenképpen gyakorlott klinikai nõgyógyászt igényel. Személyesen Dr. Vajda Róbert fõorvost merném ajánlani (349-3809 a magánrendelõje száma), aki kórházi háttérrel is rendelkezik az esetleg szükségesség váló kivizsgáláshoz.