Orvos válaszol

ideg- és elme, pszichológia, evészavar, táplálkozás
Dr. Szabó Pál
megszûnhet-e valaha...?

Kedves Doktor úr!Mi már ismerjük egymást,nem csak én,de az anyukám is járt Önhöz...Xanaxfüggõ lettem,100-ig kutya bajom,de már 3x voltam kórházban gyógyszerek miatt.Legnagyobb problémám jelenleg,hogy a tarkómnál fura érzésem van,mindig olyan,mintha le akarna esni a fejem...Idegi alapon lehet,30 xanax után a tünet megszûnik.Van erre vmi gyógyszer?Közel 15 éve tart...üdv: Sz. M.

2005-07-18 16:06:55

Nem merem állítani, hogy minden részletét értem a levelének.
Nyilván nemcsak az a problémája, tünete, amit említ (az az érzés, hogy leesik a feje), hanem emellett még sok egyéb, ami miatt már többször kórházba került.
Konkrétan információhiány miatt nem tudok semmit javasolni. Általában pedig optimista vagyok a kilátásokkal kapcsolatban. A kezelés módosításával (gyógyszer jellege, adagja, gyógyszerek kombinációja, más terápiás módszer, életmód-változtatás) elõbb-utóbb javulás érhetõ el.
Üdvözlettel: Dr Szabó Pál pszichiáter, neurológus, pszichológus, pszichoterapeuta