Rendszertelen menstruáció gyógyszer mellett – Orvos válaszol – szülész-nõgyógyász
új kérdés

Orvos válaszol

szülész-nõgyógyász
Dr. Petróczi István
Rendszertelen menstruáció gyógyszer mellett

Üdvözlöm!
3 éve szedem a Yasminelle nevű fogamzásgátlót. Eddig a 4. napon jött meg a menstruációm, viszont az utóbbi 3-4 hónapban a 6. napon jön meg. Egyik hónapban rendesen a 4. napon, a következő hónapban viszont a 6. napon. Ilyenkor nagyon erős a vérzésem és csak a következő hét közepén múlik el . Ön szerint lehet, hogy gyógyszert kellene váltanom, esetleg más probléma állhat a háttérben?

Válaszát előre is köszönöm!

2015-12-16 21:08:08

A tabletta abbahagyása (=a hormon megvonása a méhnyálkahártyától) megvonásos vérzést okoz. Ez nem igazi havibaj, hanem egy teljesen felesleges műtermék, a hölgyek bolondítására.
Ha összeveszik a barátjával és 10 nap után hagyja abba, akkor 10 nap után jelentkezik, változó, hány napra.
De ismétlem: ez egy műtermék, semmi köze a védő hatáshoz.
A USA és Kanada hölgyei injekcióval védekeznek, ami mellett eleve nincs vérzés.
Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. Az én betegeim az injekciót szeretik nagyon, az nagyon kényelmes.
Üdvözlettel:
dr. Petróczi István