candida elszaporodás? – Orvos válaszol – szülész-nőgyógyász és természetgyógyász

Orvos válaszol

szülész-nőgyógyász és természetgyógyász
Ifj. Dr. Petróczi István
candida elszaporodás?

Tisztelt Doktor Úr!
Másfél éve kimutatták, hogy a szervezetemben nagyon elszaporodott a candida-gomba, amire akkor szakszerű kezelést kaptam és szigorú diétát tartottam. Akkor ideiglenesen meggyógyultam.Azóta elhanyagolhattam, mert a tünetek (hőemelkedés, garat-ill. mandulagyulladás, ekcéma, ideiglenes hüvelyi viszketés)ismét előjöttek. A továbbiakat tetézte, hogy még elég erős folyásom (viszketéssel együtt)is kialakult, amire a négydarabos 150mg-os mycosyst szedette be velem a nőgyógyászom. A tünetek a gyógyszer beszedésével másfél hétre elmúltak, majd ismét előjöttek további panaszok kíséretében (hányinger,fejfájás,erős aluszékonyság-ezek pár napja felhagytak; de a folyás és gyenge viszketés, gennyes mandula megmaradtak)A kérdésem, hogy okozhatja-e ezeket esetleg a gyógyszer, ill. az általa megváltozott immunrendszer? (Azóta kenetvizsgálatot is vettek, aminek eredményét még várom, és kúpot, irrigálást javasoltak.)Egyáltalán a candidának mennyit árthatott ez a gyógyszer, amit ugye rá is adhatnak, a tájékoztató szerint?
Segítségét előre is köszönöm!

2010-01-18 11:19:55

A gombaellenes gyógyszer biztosan nem rontja a helyzetet.
Az irrigálást én nem javaslom, (ha nincs folyása minek használja, ha van fertőzése, akkor is értelmetlen a használata).
Első lépésként a kórokozót kellene pontosabban kivizsgálni, utána már egyszerű a kezelés.
Ha gondolja, keressen meg.
Üdvözlettel:
Petróczi dr