Orvos válaszol

szülész-nőgyógyász és természetgyógyász
Ifj. Dr. Petróczi István
peteérési zavar?

Tisztelt doktor úr! Kb egy éve már, hogy megváltozott a menstruációm. Időtartama lecsökkent 2-3 napra, ezután 2 nappal mindig egy barnás váladékozás jelentkezik, ami eltart 4-5 napig. Háromszor voltam egy év alatt nőgyógyásznál, semmi szervi gondom nincs, közben volt egy vetélésem is a 8. héten, azt mondta az orvosom, hogy ez egy pete érési zavar. 2 éve bevettem 2 adag depo proverát fogamzásgátlás céljából,szoptatás alatt, és mikor abba hagytam, nemsokára jelentkeztek ezek a tünetek. A nyáron egy havi hormonpótlást írt fel az orvosom, ami csak egyetlen alkalomra rendezte a menstruációt. Most azt mondta, hogy várjunk még, hátha rendeződik magától, illetve fogynom kellene, mert 20 kg fölösleg van rajtam, ami tovább bonyolítja a problémát. 36 éves vagyok, szeretnék még egy gyermeket, de a múlt hónapban nem sikerült teherbe esnem. Kérdésem, hogy valamilyen természetes módszerrel, természetes táplálékkiegészítővel lehet-e segíteni rajtam, mivel kicsit taszít a mesterséges hormonpótlás? Válaszát előre köszönöm.

2010-12-13 17:35:31

Az az igazság, hogy a leirtak alapján nem tudom mi okozza a vérzészavart, így a kezelését sem tudom leírni. Valamilyen hormonális problémája van. Ha sikerült a terhesség, már azóta egyszer, akkor biztos nem a peteérés a fő problémája. A Depo-Provera biztos nem okoz ennyi idővel késöbb semmit.
Üdvözlettel:
Petróczi dr